مصاحبه مهرداد رایانی با روزنامه همشهری در مورد نمایش خشم و هیاهوCard image cap

مصاحبه مهرداد رایانی با روزنامه همشهری در مورد نمایش خشم و هیاهو

دی ۲۰, ۱۳۹۶ adminadmin نظرات 0

مهرداد رایانی مخصوص ، کارگردان نمایش خشم و هیاهو در مصاحبه ای با روزنامه همشهری در مورد اجرای دوباره این نمایش به صحبت پرداخت

سایت پردیس تئاتر شهرزاد :

آزاده سهرابی:

مهرداد رایانی مخصوص پیش از این، نمایش خشم و هیاهو را در سال79 در سالن سایه تئاتر شهر با بازی خودش، علی سلیمانی و مجید صالحی روی صحنه برده بود.

در آن سال‌ها این نمایش مورد توجه و استقبال مخاطبان قرار گرفت. بعدها او این نمایش را در انگلستان نیز با بازیگران ایرانی و خارجی و به زبان انگلیسی اجرا کرد؛ نمایشی که به ‌نظر می‌رسد به مسائلی می‌پردازد که به‌شدت مبتلابه جامعه ایران است.

حالا پس از 17سال بار دیگر او این نمایش را با تغییراتی که طی این سال‌‌ها داشته در سالن شماره2 پردیس تئاتر شهرزاد با بازی هانیه توسلی، امیرحسین رستمی و علی سرابی روی صحنه برده است؛ نمایشی که روایت تیترواری از زندگی 3زندانی محکوم به اعدام است. با مهرداد رایانی درباره این نمایش به گفت‌وگو نشسته‌ایم.

 

 چرا بعد از 17سال ترجیح دادید این نمایش را بار دیگر اجرا کنید؟ نکته جالب این است که به نظر نمی‌رسد تغییری اساسی در آن داده باشید.

این نمایش در زمان خودش مورد توجه قرار گرفت اما یکی از انتقادهایی هم که آن‌زمان به این نمایش شد، این بود که تاریخ مصرف دارد. من با وجود گذشت 17سال احساس می‌کردم نه‌‌تنها این نمایش هنوز می‌تواند حرف روز جامعه باشد بلکه حتی شاید حرفی که در آن زده می‌شود در روزگار ما قابلیت بیشتری برای پرداختن یافته باشد؛ ضمن اینکه معتقدم جذابیت‌های فرمی این اثر، هنوز برقرار است. درباره تغییر در نمایشنامه نیز باید بگویم که قرار نبود دوباره بنشینم و آن را از اول بنویسم. این نمایش فرایندی طولانی در شکل‌گیری داشته است. ابتدا بخش کوچکی از اپیزود اول را بیژن پیرغلام نوشت و آن اپیزود طی 7سال تکمیل شد که با افراد مختلفی هم آن را اجرا کردم؛ تا سال78 که در جشنواره فجر حضور پیدا کردیم و به 3قسمت تبدیل شد و در نهایت در سال79 به اجرای عمومی رسید و مورد توجه قرار گرفت. وقتی که خواستم این متن را در انگلستان اجرا کنم یکی از انتقاد‌ها این بود که چرا هر سه قسمت درباره مرد است و آیا این روایت‌ها درباره یک زن در جامعه نمی‌تواند رخ بدهد؛ برای همین اپیزود اول را به روایتی برای یک شخصیت زن، تغییر ماهیت دادم.

 من اجرای 17سال پیش را به‌خاطر دارم. فرم نمایش و تکراری که در آن وجود دارد بسیار مورد توجه قرار گرفت؛ چون هنوز فرم تکرار به شکل‌های مختلف، در تئاتر ما به طور جدی تجربه نشده بود؛ ضمن اینکه محتوای منتقدانه اجتماعی اثر، در آن روزگار، پیشروانه بود. به نظر خودتان، امروز هم همان میزان جذابیت برای این نمایش وجود دارد؟ ضمن اینکه آیا فکر می‌کنید وضعیت اجتماعی ما طی این 17سال تغییری نکرده است؟

من نخواستم در آن تغییری بنیادین بدهم؛ چون فکر می‌کنم از یک‌ سو وضعیت اجتماعی مورد نقد در این نمایش در برخی شاخه‌‌ها حتی تشدید هم شده است. به‌ طور کلی دغدغه‌‌ام مسائل اجتماعی‌است و از نظر زیبایی‌شناسی هم همیشه دنبال راه‌های جدید هستم. به‌ نظر من، این نمایش، حرفش را آن‌قدر شفاف می‌زند که برای امروز هم جذاب باشد.  در این نمایش طی سه اپیزود، سه روایت بیان می‌شود که هر سه به مسائل جوانان اختصاص دارد و سیستم‌های مسئولی که در قبال آنها کوتاهی کرده‌اند. از آموزش‌وپرورش گرفته تا نهاد خانواده و مسئولان سیاستگذار فرهنگی و سیاسی و… همه مورد نقد قرار می‌گیرند؛ کسانی که با اشتباهات خود، گاهی افراد را به سمت بزهکارشدن سوق می‌دهند. اما این موضوع در حد طرح مسئله می‌ماند. به نظر شما امروزه نیاز به شفافیت بیشتری در بیان دلایل و ریشه‌ها نداریم؟

در این نمایش نباید دنبال ریشه‌یابی باشید و جزئی نگاه کنید چون یک نمایش تیپیکال است نه رئالیسم اجتماعی از نوع نمایشنامه‌‌های چخوف و میلر و رادی. این نمایش نگاهی فرم‌گونه دارد و در عین حال آن تکرار، تأثیر بیشتری روی مخاطب می‌گذارد. در هر سه روایت، اشاره‌ها به نهادهای مؤثر در تربیت کودک و نوجوان، یکسان است و در فرم هم ما دچار تکرار هستیم و همین باعث می‌شود که مسائل، در ذهن مخاطب تشدید شود. من زاویه نگاهم را اینگونه انتخاب کردم که هم تأثیرگذارتر حرف بزنم و هم با موانع کمتری برای بازگویی مسائل، روبه‌رو باشم. فضا به هر حال به سمت گروتسک حرکت می‌کند و میان خنده و گریه در نوسان است؛ یعنی نمایش با آنکه حرف دردناکی می‌زند اما لحظات مفرحی نیز ایجاد می‌کند. قاب‌های کاریکاتور و بازی‌های کاریکاتوروار از ویژگی‌های گروتسک است و اینکه در نهایت مخاطب با تعمق از سالن خارج می‌شود و نه با آن خنده‌‌هایی که در لحظاتی داشته است، اهمیت دارد.

 شما در این نمایش مسائلی را مطرح می‌کنید که عمدتا خاص جامعه ایران است؛ مثل اینکه سیستم آموزش‌وپرورش ما چطور ممکن است با تحقیرکردن یک دانش‌آموز، آینده او را تباه کند یا حتی نوع رفتار خانواده‌ها چگونه ممکن است در بزهکارشدن فرد، نقش داشته باشد. چنین نمایشی در انگلستان، چگونه با مخاطب، ارتباط برقرار کرد؟

اتفاقا خشم و هیاهو در انگلستان بسیار مورد استقبال قرار گرفت؛ با اینکه در آن کشور اصلا اعدام وجود ندارد! تغییراتی در متن دادم؛ مثلا اصطلاحات عامیانه که به خرده‌فرهنگ‌ها مربوط می‌شود را جایگزین کردم. مثلا آنجا بلال‌فروشی ندارند یا نمی‌دانند بقچه گل‌گلی چه معنایی دارد. من همه اینها را بازنویسی کردم. نکته اصلی این است که وقتی یک نمایشنامه قدیمی یا از یک فرهنگ دیگر، برای اجرا انتخاب می‌شود، باید مفهوم کلی‌اش را در نظر گرفت و دید آیا می‌توان جهان آن اثر را به امروز پیوند زد یا نه. ضرورت ندارد که کانسپت یک اثر دقیقا مطابق جامعه مخاطب یا زمانه اجرا باشد. ضمن اینکه در آن کشور هم فشار سیستم آموزشی و خانواده و… به ‌گونه‌ای دیگر وجود دارد. نمایش باید با مبانی فکری مخاطب ارتباط برقرار کند.

 مدتی‌است که در تئاتر ایران به بازتولید نمایش‌ها اهمیت داده می‌شود؛ این انتخاب‌ها را تا چه حد درست می‌دانید؟

کلا در دنیا رپرتوار معنا دارد؛ ضمن اینکه نمایشی مانند «شیرشاه»60سال است که بی‌وقفه در انگلستان اجرا می‌شود و حتی گروه اصلی گروه‌های کوچک‌تری را آماده می‌کند تا در کشورهای دیگر هم تور نمایش بگذارند؛ یا نمایش «بینوایان» که سال‌هاست اجرا می‌شود. اما کارهای رپرتواری آنها به این شکل است که مجموعه‌هایی مثل تئاتر شهر دارند؛ با چند سالن و مثلا 500نفر پرسنل؛ از پرسنل فنی تا بازیگر و کارگردان و… . اینها برای هر سال، 50کار آماده می‌کنند که معمولا 30 تا 40کار از آنها، آثار اجراشده در سال‌‌های قبل است و 10 تا 20کار جدید هم تولید می‌کنند که باز همان‌ها را هم برای اجرا در سال‌های بعد آرشیو می‌کنند.

 اما رپرتوار یا بازتولیدها در ایران شکل سازمان‌یافته ندارد…

خب در ایران، گروه‌ها در یک مجموعه فعال نیستند یا بهتر است بگوییم مجموعه‌ها دارای گروه نیستند بلکه مانند بنگاه عروسی، سالن‌های خود را کرایه می‌دهند؛ ضمن اینکه ما همیشه به شکل اسمی گروه داشته‌ایم و هیچ‌وقت مفهوم گروه به شکل واقعی عملیاتی نشده است. عموما رئیس یک گروه، کارگردان آن است و در کمتر گروهی، چند کارگردان وجود دارد؛ با این همه من معتقدم که جریان تئاتر در کشورمان حرکت روبه‌جلو دارد. شما هر شب 100گزینه برای دیدن تئاتر دارید و این نشان‌دهنده فعال‌بودن 100گروه تئاتری به طور مداوم و چرخش اقتصادی این هنر است. حالا 50  نمایش از جنس بولینگ‌عبدو است و 50نمایش، از جنسی که در تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود؛ این نسبت باید 70 به 30 بشود. اما زمانی انتخاب‌‌های شما در روز، نهایتا 15 تا 20 کار بود و صفر تا صد پول را هم دولت می‌داد. الان بخش خصوصی فعال شده است. البته این خوب نیست که دولت، سهم خودش را به تئاتر نمی‌دهد؛ چون باعث می‌شود گروه‌ها برای اینکه پولشان را دربیاورند، از بعد فرهیختگی کار بزنند. البته معتقدم که از نظر محتوا و اضافه‌شدن نسل‌های جدید هم روبه‌جلو حرکت کرده‌ایم. زمانی ما در نمایشنامه‌نویسی فقط می‌گفتیم بیضایی، رادی و ساعدی اما الان این همه نمایشنامه‌نویس از نسل‌های مختلف داریم. می‌ماند این موضوع که دولت رایانه‌اش را به تئاتر بدهد و فقط نقش صادر‌کننده مجوز را نداشته باشد.

 برگردیم به نمایش خشم و هیاهو. یکی از حسن‌‌های اجرا ی جدید این است که با وجود تکرار و سه‌اپیزوده‌بودن، از ریتم نمی‌افتد. ظاهرا ریتم در کارگردانی، حرف اول را می‌زند.

بله. من خصوصا روی این کار تأکید داشتم که سر 60دقیقه باید تمام شود. ریتم انسان امروز بسیار سریع است و حتی در فضای مجازی، مطالب بلند را نمی‌خواند. خصوصا وقتی دارید از موضوعات اجتماعی حرف می‌زنید، باید فرم را جذاب نگه‌دارید.

 چقدر سعی می‌کنید که برای دیدن این نمایش، از برخی مسئولان دعوت کنید؟

در فکرم هست که این کار را بکنم. البته هدف این نمایش، تأثیرگذاری روی خانواده‌هاست. آنها باید دچار همذات‌پنداری شوند و به عقلانیتی برسند که نسبت به معضلات جامعه واکنش سازنده نشان دهند.

 فکر می‌کنید در سال‌‌های بعد، باز هم سراغ اجرای این اثر بروید؟

هنوز هم می‌گویم که اگر ما امروز سراغ میلر می‌رویم برای این است که بین آن نمایشنامه و دنیای امروزمان، ارتباطی پیدا می‌کنیم وگرنه کنارش می‌گذاشتیم؛ پس هر نمایشی را می‌شود در صورت پیداکردن وجوه مشترک در زمان‌های مختلف، اجرا کرد.

 اثر جدید هم نوشته‌اید؟

بله. یک کار با مضمون اجتماعی به نام «خانه دوست کجاست» که البته به فیلم زنده‌یاد کیارستمی ربطی ندارد؛ مثل همین کار که به خشم و هیاهوی فاکنر ربطی ندارد. آن کار هم رئالیستی نیست اما قصه سرراستی دارد.

مصاحبه مهرداد رایانی با روزنامه همشهری در مورد نمایش خشم و هیاهو

منبع : وب سایت روزنامه همشهری

آدرس پردیس تئاتر شهرزاد · آدرس پستی سالن تئاتر شهرزاد · آدرس تماشاخانه شهرزاد · اجاره گالری هنری · اجرای دی و بهمن شیرهای خان بابا سلطنه · اجرای نمایش خورشیدهای همیشه · اجرای نمایش شرقی غمگین در پردیس شهرزاد · اخبار پردیس تئاتر شهرزاد · اخبار تئاتر · اخبار جدید تئاتر · اخبار نمایش · اخبار نمایش پدر · اخبار نمایش رویای ماه · اخبار نمایش شیرهای خان بابا سلطنه · اخبار نمایش کوکوی کبوتران حرم · اخبار نمایش نمایش کدو زری · اخبار نمایش های پردیس تئاتر شهرزاد · اخبار هنر · ادرس پردیس تئاتر شهرزاد · ادرس پردیس تیاتر شهرزاد · اردس پردیس تئاتر شهرزاد · اطلاعات نمایش کوکوی کبوتران حرم · افتتاح پردیس تئاتر شهرزاد · امیر شهلا عوض شورای شهر مشهد مقدس · انونس نمایش الف وارد می شود · ایرج طهماسب و مرضیه برومند در افتتاحیه نمایش ماهی سیاه کوچولو · ایمر شهلا عضو شورای شهر مشهد مقدس · ایمیل پردیس تئاتر شهرزاد · بازیگران نمایش بولشویک · بازیگران نمایش خورشیدهای همیشه · بازیگران نمایش شیرهای خان بابا سلطنه · بازیگران نمایش کوکوی کبوتران حرم · بازیگران و عوامل نمایش رویای ماه · برنامه · برنامه آذرماه 96 پردیس تئاتر شهرزاد · برنامه اجراهای جدید پردیس تئاتر شهرزاد · برنامه پردیس تئاتر شهرزاد · برنامه پردیس تئاتر شهرزاد مهرماه 96 · برنامه تئاتر های جدید پردیس تئاتر شهرزاد مهر 96 · برنامه سالن پردیس تئاتر شهرزاد · برنامه نمایش های پردیس تئاتر شهرزاد · برنامه نمایش های پردیس تئاتر شهرزاد آذر ماه 96 · برنامه نمایش های سانل تئاتر شهرزاد · برنامه های پردیس تئاتر شهرزاد · برنامه ویژه تیاتر شهرزاد · بهاره رهنما · بهاره رهنما در نمایش خورشیدهای همیشه · بهمن کوچیک · بیماران EB در پردیس شهرزاد · پارسا پیروزفر و تماشای نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد · پچ پچه های پشت خط نبرد · پدر · پردیس تئاتر شهرزاد · پردیس تیاتر شهرزاد · پردیس شهرزاد · پوستر نمایش کوکوی کبوتران حرم · تئاتر · تئاتر بولشویک · تئاتر پدر · تئاتر شهرزاد · تاریخ اجرای دوباره نمایش شیرهای خان بابا سلطنه · تاریخ اجرای نمایش الف وارد می شود در پردیس شهرزاد · تاریخ اجرای نمایش خورشیدهای همیشه · تاریخ اجرای نمایش کدو زری · تاریخ اجرای نمایش کوکوی کبوتران حرم · تاریخ افتتاحیه نمایش بولشویک · تاریخ پایان اجراهای نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد · تاریخ و ساعت اجرای نمایش رویای ماه · تعطیلی 10 روزه نمایش پچ‌‌پچه‌های پشت خط نبرد · تلفن پردیس تئاتر شهرزاد · تلفن های پردیس تئاتر شهرزاد · تمدید اجراهای کوکوی کبوتران حرم · تمدید اجراهای نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد · تیزر نمایش کوکوی کبوتران حرم · جایزه بهترین بازیگر بخش افق نو جشنواره ونیز برای نوید محمدزاده · چشم هایی که مال توست · چنگیز جلیلوند در نمایش پدر · حامد بهداد · حخرید بلیت نمایش شیرهای خان بابا سلطنه · حضور نوید محمدزاده در جشنواره ونیز · حواشی نمایش خورشیدهای همیشه · خبرهای تئاتر · خبرهای تئاتر ایران · خرید اینترنتی پچ پچه های پشت خط نبرد · خرید بلیت پچ پچه های پشت خط نبرد · خرید بلیت موسیقی نمایش ترانه های قدیمی : پیکان جوانان · خرید بلیت نمایش الف وارد می شود · خرید بلیت نمایش بچ بچه های پشت خط نبرد · خرید بلیت نمایش بهمن کوچیک · خرید بلیت نمایش بولشویک · خرید بلیت نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد · خرید بلیت نمایش پدر · خرید بلیت نمایش چشم هایی که مال توست · خرید بلیت نمایش خانه برنارد آلبا پردیس شهرزاد · خرید بلیت نمایش خورشیدهای همیشه · خرید بلیت نمایش دوزخ · خرید بلیت نمایش راننده چینی · خرید بلیت نمایش رویای ماه · خرید بلیت نمایش زندگی در تئاتر · خرید بلیت نمایش شرقی غمگین · خرید بلیت نمایش شیرهای خان بابا سلطنه · خرید بلیت نمایش کدو زری · خرید بلیت نمایش کوکوی کبوتران حرم · خرید بلیت نمایش ماهی سیاه کوچولو · خرید بلیت نمایش مرثیه ای برای یک دراکولا · خرید بلیت نمایش هنر · خرید بلیط نمایش چشم هایی که مال توست · خرید بلیط نمایش هنر · داوود میرباقری نمایش دوزخ · رزرو اینترنتی نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد · رزرو اینترنتی نمایش کوکوی کبوتران حرم · رزرو بلیت پچ پچه های پشت خط نبرد · رزرو بلیت نمایش کوکوی کبوتران حرم · رزرو بلیت نمایش ماهی سیاه کوچولو · رزرو نمایش خورشیدهای همیشه · رزرو نمایش رویای ماه · رزرو نمایش شرقی غمگین · رزور نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد · روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد · ساعت اجرای نمایش خورشیدهای همیشه · ساعت اجرای نمایش کوکوی کبوتران حرم · سالن تئاتر شهرزاد · سامان ارسطو · سایت پردیس تئاتر شهرزاد · سایت تیاتر شهرزاد · سعید زارعی و سجاد افشاریان · سفر نوید محمدزاده به ونیز · سیامک صفری · سیامک صفری در لامبورگینی 2 · شرقی غمگین در پردیس شهرزاد · شهاب حسینی در پردیس تئاتر شهرزاد · شهرام قائدی در نمایش بولشویک · شهرزاد جعفری · عباس غفاری · عکس های افتتاح نمایش دوزخ با داوود میرباقری · عکس های پچ پچه های پشت خط نبرد · عکس های نمایش الف وارد می شود · عکس های نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد · عکس های نمایش پدر · عکس های نمایش چشم هایی که مال توست · عکس های نمایش خورشیدهای همیشه · عکس های نمایش رویای ماه · عکس های نمایش شیرهای خان بابا سلطنه · عکس های نمایش کوکوی کبوتران حرم · علی سرابی در نمایش خشم و هیاهو · عوامل نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد · فاطمه معتمد اریا در نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد · فرمان فتحعلیان در نمایش قدم زدن با اسب · کارگردان نمایش شرقی غمگین · کانال تلگرام پردیس تئاتر شهرزاد · کجشنبه ها · کویتی پور مهمان نمایش خورشیدهای همیشه · گالری "ارائه بلیط نشانه شخصیت شماست" · گالری "ارائه بلیط نشانه شخصیت شماست" در پردیس تئاتر شهرزاد · گفتگو با ثریا شارقی در مورد نمایش کوکوی کبوتران حرم · گلا آدینه در شیرهای خان بابا سلطنه · گلاب ادینه · لغو اجرای روز اخر نمایش شیرهای خان بابا سلطنه · ماهیار چرمچی · مدیران پردیس تئاتر شهرزاد · مرجان شیرمحمدی · مصاحبه با مهرداد رایانی مخصوص در مورد نمایش خشم و هیاهو · مهرداد رایانی مخصوص · مهمانان مشهور در پردیس تئاتر شهرزاد · مهمانان نمایش کوکوی کبوتران حرم · موسیقی نمایش ترانه های قدیمی : پیکان جوانان · موفقیت نمایش شیرهای خان بابا سلطنه · نشست نقد و بررسی نمایش پدر · نصرالله مدقالچی · نطرات در مورد نمایش شیر های خان بابا سلطنه · نظر ثریا شارقی در مورد نمایش کوکوی کبوتران حرم · نظر عضو شورای شهر در مورد نمایش شیر های خان بابا سلطنه · نقد نمایش پدر · نقد نمایش پدر در شهر کتاب · نقد نمایش خشم و هیاهو مسعود رایانی مخصوص · نقد نمایش شرقی غمگین · نمايشگاه نقاشي چهره ها اثر ماهيار چرمچي · نمایش الف وارد می شود · نمایش الف وارد می شود در پردیس تئاتر شهرزاد · نمایش بولشویک · نمایش بولشویک در پردیس تئاتر شهرزاد · نمایش بولشویک در پردیس شهرزاد · نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد · نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد در پردیس شهرزاد · نمایش پدر · نمایش پدر چنگیز جلیلوند · نمایش پدر در پردیس شهرزاد · نمایش پدر محمود زنده نام · نمایش چشم هایی که مال توست · نمایش چشم هایی که مال توست بهاره رهنما · نمایش خانه برنارد آلبا · نمایش خشم و هیاهو · نمایش خورشیدهای همیشه · نمایش دوزخ · نمایش دوزخ در پردیس تئاتر شهرزاد · نمایش دوزخ در پردیس شهرزاد · نمایش راننده چینی · نمایش راننده چینی در پردیس شهرزاد · نمایش رویای ماه · نمایش شرق دور شرق نزدیک · نمایش شرقی غمگین · نمایش شیر های خان بابا سلطنه · نمایش شیرهای خان بابا سلطنه · نمایش قدم زدن با اسب · نمایش کدو زری · نمایش کوکوی کبوتران حرم · نمایش کوکوی کبوتران حرم در پردیس شهرزاد · نمایش لامبورگینى · نمایش لامبورگینی 2 · نمایش لامبورگینی 2 در پردیس تئاتر شهرزاد · نمایش ماهی سیاه کوچولو · نمایش ماهی سیاه کوچولو در پردیس تئاتر شهرزاد · نمایش ماهی سیاه کوچولو در پردیس شهرزاد · نمایش مرثیه ای برای یک دراکولا · نمایش مومیا در پردیس شهرزاد · نمایش های جدید پردیس تئاتر شهرزاد · نمایش های جدید پردیس تئاتر شهرزاد برای آذر ماه 96 · نمایش های جدید پردیس شهرزاد · نمایش هایش سیامک صفری در پردیس شهرزاد · نمایش هنر · نمایش هنر وحید رهبانی · نمایشگاه نقاشی چهره ها ماهیار چرمچی · نوید محمدزاده · نوید محمدزاده در نمایش پچ پچه های پشت خط نبرد · نیکی مظفری در نمایش قدم زدن با اسب · هانیه توسلی در نمایش خشم و هیاهو · هفته آخر اجرای نمایش شیرهای خان بابا سلطنه · وب سایت پردیس شهرزاد

دیگر خبر ها


نمایش مرثیه ای برای یک دراکولا میزبان بیماران EB

بیماران EB  امشب مهمان نمایش مرثیه ای برای یک دراکولا خواهند بود

مشاهده کامل

نمایش شرقی غمگین تا اواسط بهمن 96 در شهرزاد تمدید شد

نمایش «شرقی غمگین» به کارگردانی سعید زارعی و نویسندگی سجاد افشاریان تا اواسط بهمن ماه سال جاری در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت.

مشاهده کامل

تقدیم اجراهای نمایش هنر به زنده یاد داوود رشیدی

نمایش «هنر» نوشته یاسمینا رضا و کارگردانی وحید رهبانی اجرای‌های خود را با تقدیم به مرحوم داوود رشیدی در پردیس تئاترشهرزاد آغاز می‌کند.

مشاهده کامل

دیدگاه کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =کلیه حقوق قالب و محتوی سایت مربوط به پردیس تئاتر شهرزاد می باشد و هرگونه کپی برداری از قالب پیگرد قانونی خواهد داشت. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

راه اندازی سایت بر عهده (سینمانیوز) می باشد